logo M-Glass Plast

M-Glass plast - okna, vchodové a interiérové dveře

Okna a vchodové dveře
Plastová a hliníková okna a dveře, okenní parapety, žaluzie a síta proti hmyzu

Zobrazit Interiéry

Plastová okna

Díky použití nejnovějších technologických řešení nabízíme okna, která se vyznačují nejvyšší kvalitou a moderností. Na všechny druhy oken disponujeme certifikáty CSI. Naše plastová okna jsou vyráběna z nejlepších PVC profilů, jaké jsou v současnosti dostupné na našem trhu: Brügmann, Salamander, Gealan a Rehau.

Rehau Synego

Plastová okna REHAU SYNEGO v sobě kombinují to nejlepší, co může současný trh plastových oken nabídnout. Tato okna nabízejí výborné izolační parametry, moderní design a vysokou užitnou hodnotu. Díky svým technickým parametrům a zachování malé stavební hloubky profilu s velkým prostorem pro masivní výztuhu, uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

profil Rehau Synego profil Rehau Synego

Charakteristika:

- 7 komor v rámu, 6 komor v křídle
- jsou k dostání ve více než 220 barevných odstínech Kaleido color, čímž nabízí obrovské možnosti
v oblasti individuálního designu
- úspora energie díky vysoké tepelné účinnosti - součinitel prostupu tepla Uw až 0,71 W/m²K
- hodnoty pro rám Uf = 0,94 W/m²K

- stavební hloubka 80 mm pro štíhlý styl
- kvalitní kování Aubi Titan AF firmy Siegenia
- samozřejmostí je velmi kvalitní plastový distanční rámeček Swisspacer mezi skly
- v ceně nadstandardní bytelné kliky Hoppe Secustik Luxemburg
- možnost nadstandardního zdvižně – posuvného systému HST a Slide – viz níže:

Revoluční řešení velkých rozměrů – posuvné systémy Rehau HST a Rehau Synego Slide

Velká okna a prosklené stěny se dnes stávají v architektuře rodinného domu nebo bytu standardem. Otevírání takových prvků by v interiéru zbytečně překáželo, proto se nejčastěji volí posuvné systémy ovládání. SYNEGO SLIDE je nový mechanismus otevírání pro snadné ovládání oken i velkých skleněných dveří, který šlape na paty řádově dražšímu HS portálu a přitom chytře řeší problémy, které souvisely s nejpoužívanějším systémem PSK. Nové technologie dnes umožňují umístit do interiéru velké plochy prosklení, aniž by to mělo jakýkoliv vliv na komfort užívání – ať už z hlediska tepla, hluku nebo těsnosti proti větru a dešti. Obytné místnosti se díky proskleným stěnám a oknům rozpínají do zahrady, jsou dokonale prosvětlené a působí tak příjemně na psychiku svých obyvatel. HS portál je jednoznačně řešení pro náročné. Je to nejdražší způsob ovládání, zase ale zvládne i opravdu velká křídla s hmotností několika stovek kilogramů. Jeho velkým benefitem je bezbariérový přechod mezi vnitřkem a venkem. PSK je systém otevírání podobný klasickým balkonovým dveřím. Aby bylo možné křídlo odsunout, je třeba ho za pomoci kování nejdříve vysunout z rámu a usadit na kolejnici – je to tedy trochu náročnější na koordinaci pohybů, navíc díky složitosti mechanismu mívá sklony k poruchovosti. SYNEGO SLIDE je nové kompromisní řešení. Je levnější než HS portál, protože využívá systémových prvků klasických okenních profilů SYNEGO a nepotřebuje tak drahý dveřní práh. Dveře se při otevírání vysouvají pouze o 1 cm z rámu, aby se dostaly na kolejnici, která umožní jejich snadné odsunutí. Promyšlené celoobvodové kování umožňuje použít k ovládání okna nebo dveří mnohem menší sílu. Oproti HS portálu vyniká SYNEGO SLIDE i velmi subtilní konstrukcí profilů, což zvětšuje plochu prosklení. Při přechodu z obývacího pokoje na terasu je potřeba překonat jen nízkoprofilový práh.

Gealan S 8000 IQ

Profilový systém Gealan S 8000 IQ je výsledkem důsledné orientace výrobce na trh. Při konstrukci tohoto systému s dorazovým těsněním a stavební hloubkou 74 mm byly středem pozornosti hospodárnost a optimalizace materiálu – pro bezproblémové a hospodárné zpracování při výrobě oken.

profil Gealan S 8000 IQ profil Gealan S 8000 IQ

Charakteristika:

- stavební hloubka 74 mm zajišťuje dobrou tepelnou a protihlukovou izolaci
- vynikající tepelná izolace díky šesti komorám v osazovacím rámu a křídle
- materiálně optimalizovaná geometrie profilu šetří zdroje, a tím také životní prostředí
- velká hlavní komora pro vložení velkých ocelových výztuží

- kvalitní kování Aubi Titan AF firmy Siegenia
- dostupné v mnoha akrylových barvách a (dřevěných) dekoračních fóliích
- samozřejmostí je velmi kvalitní plastový distanční rámeček Swisspacer mezi skly
- v ceně nadstandardní bytelné kliky Hoppe Secustik Luxemburg

Gealan S 9000

Mnohostranný a vysoce moderní systém S 9000 se třemi těsnícími rovinami. Díky svým vynikajícím statickým vlastnostem je Gealan S 9000 ideální pro konstrukce velkých prvků s barevným povrchem GEALAN-acrylcolor®. Díky technologii lepení STV umožňují okna z této řady posun v oblasti statiky a provozní bezpečnosti. Tato okna uspokojí i nejvyšší nároky.

profil Gealan S 9000 profil Gealan S 9000

Charakteristika:

- inteligentní koncept těsnění s až třemi těsnicími rovinami
- stavební hloubka 82,5 mm
- velmi dobrá tepelná a zvuková izolace díky šestikomorové konstrukci a velké konstrukční hloubce
osazení rámu a křídla

- optimalizováno pro použití STV®, aby bylo možné tabuli a přesah křídla slepit suchou cestou
- vhodný pro funkční trojskla do tloušťky 52 mm (STV® 54 mm)
- samozřejmostí je velmi kvalitní plastový distanční rámeček Swisspacer mezi skly
- v ceně nadstandardní bytelné kliky Hoppe Secustik Luxemburg

bluEvolution: 82

Nejnovější generace teplých oken bluEvolution 82 tvoří optimální spojení inovační technologie s nejlepšími parametry tepelné ochrany, ideální pro pasivní stavby. Speciální šestikomorový systém profilů PVC o šířce 82 mm ve spojení s dvojitou nebo trojitou soupravou elastického těsnění a standardně používanou dvoukomorovou soustavou "teplých" skel umožňují konstruovat okna, vyznačující se jedněmi z nejlepších parametrů tepelné izolace mezi produkty dostupnými na trhu výroby oken a dveří. I proto zajišťují okna v systému bluEvolution 82 nejvyšší z možných úrovní energetické efektivity a tím i nejvyšší úsporu výdajů na topení ve srovnání s jejich pořizovacími náklady.

profil bluEvolution: 82 profil bluEvolution: 82

Charakteristika:

Profily: Šestikomorové profily rámů a křídel zhotovené z vysokojakostního PVC:
- energoúsporné
- ekologické
- odolné vůči škodlivým povětrnostním vlivům
- jednoduchá péče a nenáročná údržba.

Skla: Dvoukomorové soustavy teplých skel s nejlepším na trhu součinitelem prostupu tepla Ug = 0,5 W/m²K pro skla plněná argonem. Možnost použití libovolné soustavy skel (termických, akustických i odolných proti vysazení) o šířce do 52 mm.

Osazení skel: Hluboké osazení skel dodatečně zvyšuje tepelnou izolaci okna.

Těsnění: Na výběr dva systémy těsnění: AD s dvojitým dorazovým těsněním nebo MD s dodatečným středovým těsněním.

Velké vnější komory: Efektivně korigují ventilaci a chlazení profilů (nižší teplotní napětí) a usnadňují odvod vody.

Zpevnění: Speciální systém pevných ocelových výztuh.

Hmota PVC: Odolná vůči škodlivým povětrnostním vlivům a znečištění, hladký povrch profilů usnadňuje udržení čistoty.

Barvy: Široká paleta profilových barev, a to jak hladkých, tak i těch imitujících dřevo.

Rozsah použití: Okna z PVC v bílé barvě i v široké paletě hladkých barev i těch imitujících dřevo, bez formálního či funkčního omezení.

Technické údaje:

Uf =1,0 W/m²K (verze MD), Uf=1,1 W/m²K (verze AD)

Ug =0,5 W/m²K (sklo 4/18/4/18/4 + argon)

Uw =0,78 nebo 0,74 W/m²K (pro referenční okno v systému MD)

Perfect Eco Line

Systém Perfect Eco Line je charakteristický stavební hloubkou o šířce 73 mm, dostatečnou tloušťkou vnějších stěn, pevnými ocelovými výztuhami v křídle a v rámu a dorazovým těsněním v šedé nebo černé barvě. Tepelné a zvukové parametry systémy jsou identické jako v případě ostatních systémů Brügmann AD (Uf=1,3, Rw do 46). Dva druhy zasklívacích lišt: klasická – plochá a zaoblená. Brügmann AD Perfect Eco Line umožňuje použít sestavu skel do tloušťky zasklení 44 mm se součinitelem prostupu U=0,5 W/m2*K (libovolný druh skel). Systém Brügmann Perfect Eco Line s rámem a rovným křídlem je vyroben z opakovaně zpracované (recyklované) hmoty PVC - použití technologie tohoto druhu umožňuje zlepšit parametry svařování profilů, zvýšit tvrdost a pevnost a má nepochybně příznivý vliv na životní prostředí.

profil Perfect Eco Line profil Perfect Eco Line

Charakteristika:
- profily Brügmann, součinitel prostupu tepla U=1,3 W/m2*K
- moderní kování ActivPilot firmy Winkhaus nebo Aubi Titan AF firmy Siegenia
- šedé nebo černé těsnění v bílých oknech
- černé těsnění v jednostranně a oboustranně barevných oknech

Prestige Eco Line

Systém Prestige Eco Line je systém s oblým pololícovaným okenním křídlem, jehož tvar se těší velké oblibě. Je využíván ve výrobě otevíravých, sklopných a otevíravě-sklopných oken a balkonových dveří. Stavební hloubka činí 73 mm. Pětikomorové profily jsou vybaveny dorazovým těsněním a pevnými ocelovými výztuhami. To vše zaručuje vysoké parametry statiky, tepelné izolace (Uf = 1,3 W/m2K) a zvukové izolace (Rw až 46 dB). Nabídka zasklívacích lišt zahrnuje dva druhy: klasickou plochou a polokulatou. Barevná okna jsou potažena fóliemi dle dostupné palety Brügmann, profily oboustranně barevné pak kromě fólie obsahují rovněž probarvený profil. Systém Brügmann Prestige Eco Line poskytuje možnost zasklení do 44 mm se součinitelem prostupu U=0,5 W/m2*K (pro skla obyčejná, energoúsporná i odolná proti vloupání). Systém Brügmann Prestige Eco Line s rámem a pololícovaným křídlem je vyroben z opakovaně zpracované (recyklované) hmoty PVC - použití technologie tohoto druhu umožňuje zlepšit parametry svařování profilů, zvýšit tvrdost a pevnost a má nepochybně příznivý vliv na životní prostředí.

profil Prestige Eco Line profil Prestige Eco Line

Charakteristika:
- profily Brügmann, součinitel prostupu tepla činí U=1,3 W/m2*K
- moderní kování ActivPilot firmy Winkhaus nebo Aubi Titan AF firmy Siegenia
- šedé nebo černé těsnění v bílých oknech
- černé těsnění v jednostranně a oboustranně barevných oknech

bluEvolution 82 Art Line (třída A)

BluEvolution 82 Art Line je plastové okno ve třídě A s elegantním a moderním vzhledem. Tento systém je charakterizován zaobleným tvarem křídla a rámu. Jeho stavební hloubka o šířce 82 mm a vnější stěny o tloušťce 3 mm spolu se silným vyztužením zaručují vysokou stabilitu rámu a křídla. Velké vnitřní komory účinně zlepšují ventilaci a rotaci vzduchu. Středové těsnění výrazně zlepšuje tepelné a akustické vlastnosti oken. BluEvolution 82 Art Line o šířce 82 mm je speciální systém šestikomorových PVC profilů s vnitřním středovým těsněním, který v kombinaci se spolehlivým kováním se skrytými panty a trojsklem s teplým rámečkem umožňuje získat jednu z nejlepších tepelných izolací na trhu. Okna v systému BluEvolution 82 Art Line poskytují nejvyšší úroveň energetické účinnosti a tím i největší úspory nákladů na vytápění ve vztahu k pořizovacím nákladům.

profil bluEvolution 82 Art Line profil bluEvolution 82 Art Line

Charakteristika:

Profily ve třídě A: Šestikomorové profily rámů a křídel zhotovené z nejkvalitnějšího PVC se zaobleným tvarem:
- energoúsporné
- ekologické
- odolné vůči škodlivým povětrnostním vlivům
- jednoduchá péče a nenáročná údržba
- s estetickými vlastnostmi vysoké kvality

Trojskla: Izolační trojskla s na trhu nejlepším součinitelem prostupu tepla Ug = 0,5 W/m²K ( skla plněná argonem). Možnost použití jakéhokoli typu skla (termické, akustické a bezpečnostní ) o šířce do 52 mm.

Osazení skel: Větší hloubka osazení skel dodatečně zvyšuje tepelnou izolaci okna.

Těsnění: Dorazové a středové těsnění poskytuje izolaci, která zabraňuje tepelným ztrátám a chrání před průnikem chladu, zvuku a vlhkostí z vnějšího prostředí.

Velké vnější komory: Efektivně korigují ventilaci a chlazení profilů (nižší teplotní napětí) a usnadňují odvod vody.

Hmota PVC: Odolná vůči škodlivým povětrnostním vlivům a znečištění, hladký povrch profilů usnadňuje udržení čistoty. Tloušťka pohledové stěny plastového profilu splňuje kritéria třídy A.

Barvy: Široká škála barev a to jak hladkých, tak i těch imitujících dřevo včetně ušlechtilého.

Rozsah použití: Okna z PVC v bílé barvě i v široké paletě hladkých barev i těch imitujících dřevo, bez formálního či funkčního omezení.

Technické údaje:

Uf =1,0 W/m²K (verze MD), Uf=1,1 W/m²K (verze AD)

Ug =0,5 W/m²K (sklo 4/18/4/18/4 + argon)

Uw =0,78 nebo 0,74 W/m²K (pro referenční okno v systému MD)

na začátek stránky